Co to jest hosting serwerów dedykowanych?

image
Wiele osób zastanawia się, o co chodzi w hostingu serwerów dedykowanych, ale niewielu ma najmniejsze pojęcie o tym, co to faktycznie pociąga za sobą. Mówiąc prościej, wynajmujesz miejsce na serwerze na komputerze hosta. Oznacza to, że możesz udostępniać swoje witryny i aplikacje innym osobom również za pośrednictwem ich serwerów i uzyskać lepszą prędkość ładowania.
W ten sposób jest również znacznie większe bezpieczeństwo, ponieważ odbiera to szanse hakerom na dostanie się na Twoje konto. Będziesz także mógł kontrolować dostęp, aby tylko ci, którzy potrzebują, mogli uzyskać dostęp do Twojej witryny lub aplikacji. Dedykowany hosting pozwala na elastyczność, taką jak automatyczne aktualizacje w razie potrzeby, wymagająca obsługa klienta i znacznie szybszy czas ładowania strony niż hosty współdzielone.
Chociaż hosting dedykowany jest droższy niż współdzielony, jest to świetna opcja dla dużych firm o dużym natężeniu ruchu i dużych witryn internetowych.
Większość gospodarzy oferuje wsparcie 24/7, ale będziesz musiał za to zapłacić swoimi pieniędzmi lub walutą online. Jeśli szukasz hosta, który oferuje wysokiej jakości obsługę klienta przez całą dobę, koniecznie zapytaj go o opcje obsługi klienta podczas zakupów w poszukiwaniu najlepszej oferty. Serwer dedykowany pozwala również firmom dowolnej wielkości dotrzeć do grupy docelowej w szybszy sposób niż kiedykolwiek wcześniej.
Często zapewniają więcej pamięci RAM i znacznie więcej pamięci, którą Twoja witryna z pewnością doceni. Podczas gdy większość serwerów dedykowanych nie ma trwałego adresu IP, są one najlepszą opcją dla korporacyjnego hostingu korporacyjnego, gdzie nacisk kładzie się po prostu na niezawodność i szybkość we wszystkim innym.
Wiele z tych stron oferuje takie same korzyści jak hosting współdzielony, ale z dołączoną do niego znacznie większą ceną.

Co sprawia, że klienci wybierają hosting dedykowany zamiast współdzielonego?

Kiedy używasz współdzielonego serwera, sprzęt jest również używany przez wszystkie witryny klientów. Im więcej witryn masz na tym samym serwerze, tym wolniej się stanie. Dzieje się tak, ponieważ każda witryna potrzebuje własnej przestrzeni na dysku twardym i potoku sieciowym. Tym samym staje się drożej. Z drugiej strony, dzięki serwerowi dedykowanemu każdy klient ma własną przestrzeń na dysku twardym i potoku sieciowym, więc w ogóle nie wpływają one na swoje pliki i wydajność. Serwer dedykowany jest dobrym rozwiązaniem, jeśli strony są bardzo duże lub jeśli użytkownik musi przesłać dużo zdjęć i plików.
Pierwszą różnicę między hostingiem dedykowanym a hostingiem współdzielonym można znaleźć w dostarczonym panelu sterowania. Dzięki serwerowi dedykowanemu będziesz mieć dostęp do cPanel, który jest intuicyjnym interfejsem internetowym, który może pomóc w łatwym zarządzaniu witryną. Jednak dzięki hostingowi współdzielonemu będziesz mieć dostęp tylko do Plesk, który nie jest tak intuicyjny jak cPanel. Plesk bardziej przypomina system operacyjny niż panel sterowania, ponieważ daje użytkownikom pełny dostęp do zasobów serwera – mogą dodawać nowe konta, konfigurować zapory ogniowe i instalować oprogramowanie itp. Ponadto możesz uzyskać dostęp do Plesk tylko logując się przez konsolę serwera, jeśli masz hasło.
Kolejną bardzo ważną różnicą jest to, że w przypadku hostingu dedykowanego nie ma ryzyka współdzielonego systemu plików. Dzięki hostingowi współdzielonemu inni klienci na serwerze mogą mieć wpływ na Twoją witrynę i pliki. Na przykład mogą zużyć całą wolną przestrzeń lub przeciążyć procesor. Jeśli tak się stanie, a Twoje pliki są zagrożone uszkodzeniem lub zniszczeniem, wszystko, co musisz zrobić, to zgłosić to swojemu gospodarzowi. Dobrą rzeczą z serwerem dedykowanym jest to, że jeśli tak się stanie, wpłynie to tylko na ciebie (ponieważ jest tylko twój) – więc żadne witryny innych klientów na tym serwerze również nie zostaną uszkodzone.
W przeciwieństwie do serwerów współdzielonych, z serwerami dedykowanymi nie ma ryzyka przeciążenia jednego serwera. Jeśli tak się stanie, wpłynie to tylko na serwer, a nie na pliki innych klientów na tym serwerze. Ponadto, jeśli zapewniasz miejsce do przechowywania obrazów, muzyki i stron internetowych innych klientów, nie będzie ryzyka uszkodzenia plików.

Główne zalety dedykowanej firmy hostingowej nad współdzieloną firmą hostingową to:

 1. Możesz kontrolować wszystko w swojej witrynie, w tym sprzęt, oprogramowanie i konfigurację sprzętu.
 2. Będziesz mógł z łatwością zaktualizować swoją stronę internetową, logując się do panelu sterowania
 3. Nie dzielisz przestrzeni serwerowej z innymi firmami, więc nie zostaniesz spowolniony przez aktywność innych ludzi
 4. Hosting dedykowany oznacza, że będziesz miał dostęp do pełnej prędkości i mocy serwera.
 5. Nie ma ograniczeń co do stron internetowych i przechowywania danych, które oferuje dedykowana firma hostingowa.
 6. Możesz zapewnić swoim klientom niezawodną obsługę klienta 24/7, ponieważ kiedy się z Tobą skontaktują, możesz natychmiast odpowiedzieć na ich pytanie.
 7. Wydajność Twojej witryny znacznie się poprawi, ponieważ cały czas i energia koncentruje się na niej, a nie konkuruje z innymi stronami internetowymi o zasoby.
 8. Zawsze możesz użyć najnowszego i najlepszego oprogramowania sprzętowego.
 9. Będziesz mógł zainstalować wszystkie swoje ulubione programy, z których korzystasz na co dzień.
 10. Obsługa klienta/wsparcie techniczne administratora jest lepsze niż jakakolwiek współdzielona firma hostingowa.
 11. Wiele dedykowanych firm hostingowych oferuje dodatkowe usługi, takie jak SSL, CDN, bezpieczeństwo i inne.

Polecane posty